Raporti i World Justice Project, reagon Basha

TIRANË 25 tetor /ATSH-I.Vata/ Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me raportin e World Justice Project, të Bankës Botërore dhe BERZH-it.

Në reagimin e tij Basha thekson se, nevojitet vendosmëri për t’u përballur me autokratët e korruptuar të Ballkanit Perëndimor.

“Renditja e Shqipërisë sipas World Justice Project si dhe BB dhe BERZH: Sundimi i ligjit: Midis Kazakistanit dhe Afganistanit. Indeksi i Korrupsionit: Midis Egjiptit dhe Zambies. Niveli i ryshfetit: Midis Zambies dhe Marokut. Nevojitet vendosmëri për t’u përballur me autokratët e korruptuar të Ballkanit Perëndimor”, shprehet ai.

/a.a/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.