AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/10/2021

GJENEVË (Zvicër) – Rifillimi i diskutimeve për Kushtetutën mes palëve siriane, nën patronazhin e OKB-së

BERLIN (Gjermani) – Intervista virtuale e kancelares Angela Merkel me presidentin kinez, Xi Jinping.

LUKSEMBURG – Takimi i ministrave të Jashtëm të BE-së.

STRASBURG (Francë) – Sesioni plenar i Parlamentit Evropian.

VATIKAN  – Vizita e kryeministrit francez, Jean Castex, me rastin e 100-vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike Francë-Vatikan.

BERLIN (Gjermani) – Konferencë për shtyp me kancelaren Merkel dhe kryeministrin e Luksemburgut, Xavier Bettel.

BERLIN (Gjermani) – Kancelarja Merkel pret Guvernatoren e Përgjithshme të Kanadasë, Mary Simon.

SAN FRANCISKO (SHBA) – Apple prezanton online produktet e reja.

KITAKYUSHU (Japoni) – Kampionati Botëror i Gjimnastikës Artistike.

OLYMPIA (Greqi) – Ndezja e flakës Olimpike para Olimpiadës Dimërore të Pekinit./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.