AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/10/2021

INDI – Rihapen kufijtë për turistët.

KANBERRA (Australi) – Fundi i bllokimit të zgjatur kundër COVID-19.

ROMË (Itali) – Hyn në fuqi certifikata e detyrueshme shëndetësore për të gjitha vendet e punës.

RIGA (Letoni) – Konferenca Ndërkombëtare për Sigurinë.

BRUKSEL (Belgjikë) – Hyn në fuqi pasaporta shëndetësore në rajonin e Brukselit, për të hyrë në kafene dhe restoranteve.

ITALI – Kthimi në zyrë për punonjësit publikë.

BERLIN (Gjermani) – Takimi i tri partive për formimin e një qeverie.

MINSK (Bjellorusi) – Videosamit i Komonuelthit të Shteteve të Pavarura.

PRAGË (Republika Çeke) – Festivali i dritave në qendrën historike.

KILI – Futboll: Kupa e Botës 2022: Kualifikimet e Zonës së Amerikës së Jugut/ Kili-Venezuelë.

BRAZIL – Futboll: Kupa e Botës 2022: Kualifikimet e Zonës së Amerikës së Jugut/ Brazil-Uruguaj./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.