Shqipëria, e përkushtuar ndaj lirisë së medias

TIRANË, 12 tetor/ATSH/ Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi sot një takim me përfaqësuesen për Lirinë e Medias të OSBE-së, Teresa Ribeiro.

Gjatë takimit Xhaçka dhe Riberio diskutuan mbi lirinë e medias në Shqipëri.

“Një diskutim interesant sot mbi lirinë e medias, me përfaqësuesen për Lirinë e Medias të OSBE-së, Teresa Ribeiro. Shumë është bërë, më shumë mbetet për të bërë, por Shqipëria është e përkushtuar ndaj lirisë së medias dhe krijimit të një mjedisi pune të sigurtë dhe konstruktiv për gazetarët”, tha Xhaçka.

/k.s/j.p/r.e/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.