AXHENDA NDËRKOMBËTARE 26/9/2021

GJERMANI – Zgjedhje legjislative për kancelar.

BOTA – Dita Ndërkombëtare për Eliminimin Total të Armëve Bërthamore.

SAN MARINO – Referendum për legalizimin e abortit.

LISBONË (Portugali) – Zgjedhjet komunale.

BARCELONË (Spanjë) – Protesta kundër arrestimit në Itali të udhëheqësit të pavarësisë katalanase Carles Puigdemont.

PARIS (Francë) – Presidenti Emmanuel Macron rindez flakën përkujtimore në monumentin e Ushtarit të Panjohur, në prani të homologes së tij gjeorgjiane, Salomé Zourabichvili.

TUNIZI – Heqja e shtetrrethimit të natës.

KOLUMBI – 5-vjetori i marrëveshjes së paqes midis forcave guerilase të FARC dhe qeverisë kolumbiane.

BERLIN (Gjermani) – Maratona e Berlinit./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.