Parashikimi i motit, e diel 26 shtator 2021

TIRANË, 26 shtator/ATSH/ Vendi ynë edhe për ditën e sotme do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike. Moti parashikohet i kthjellët me vranësira te pakta kalimtare në relievet e larta malore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim e lehtë e përkohësisht mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzim i forcës 1dhe 2 ballë. Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 13/30 diell
Kukës 9/28 diell re
Lezhë 11/31 diell
Dibër 9/28 diell re
Durrës 13/31 diell
Tiranë 14/31 diell
Elbasan 13/32 diell
Berat 9/32 diell
Vlorë 12/31 diell
Korcë 9/27 diell re
Gjirokastër 8/32 diell
Sarandë 12/30 diell
Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.