AXHENDA NDËRKOMBËTARE 05/72021

TEHERAN (Iran) – Ceremonia zyrtare e betimit të presidentit të ri, Ebrahim Raïsi, në parlament.

PEKIN (Kinë) – Konferencë për shtyp e autoriteteve për COVID-19.

PARIS (Francë) – Vendimi i Këshillit Kushtetues për pasaportën shëndetësore.

TRIESTE (Itali) – Takimi i ministrave të Inovacionit dhe Kërkimit të G20-s.

UASHINGTON (SHBA) – Presidenti Biden takon përfaqësuesit e komunitetit aziatik.

BOGOTA (Kolumbi) – Takimi i qeverisë për kontrabandën e emigrantëve dhe situatën në kufirin me Panamanë.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.