AXHENDA NDËRKOMBËTARE 31/7/2021

PEKIN (Kinë) – Konferencë për shtyp e qeverisë për përhapjen e variantit Delta dhe vaksinimin.

FRANCË – Protesta kundër pasaportës shëndetësore.

MOSKË (Rusi) – 30-vjetori i nënshkrimit të traktatit START I, për zvogëlimin e arsenaleve bërthamore.

TUNIZI – Manifestime në mbështetje të presidentin Saied.

ETIOPI – Vizita e kreut të Agjensisë Amerikane të Ndihmës Ndërkombëtare (USAID), Samantha Power.

TOKIO (Japoni) – Lojërat Olimpike./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.