Parashikimi i motit, 31 korrik 2021

TIRANË, 31 korrik/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ditën premte do të vijojë të ndikohet nga vala e të nxehtit Afrikan e cila përveç temperaturave të larta do të sjellë dhe grimca pluhuri e rëre në lartësi.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në pjesën veriore. Era do të fryjë me drejtim veriperëndim  e lehtë dhe shoqërohet nga valëzim i ulët në dete.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/37 diell
Kukës 22/38 diell
Lezhë 17/36 diell
Dibër 17/36 diell
Durrës 20/36 diell
Tiranë 24/38 diell
Elbasan 22/39 diell
Berat 16/39 diell
Vlorë 18/37 diell
Korçë 17/35 diell
Gjirokastër 16/39 diell
Sarandë 18/36 diell

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.