Parashikimi i motit, 24 korrik 2021

TIRANË, 23 korrik/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së shtunë, moti do të vijojë të jetë i kthjellët.

Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje e lehtë dhe mesatare gjatë mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 3- 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:    

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/34 Diell
Kukës 17/30 Diell re
Lezhë 21/33 Diell
Dibër 15/30 Diell re
Durrës 20/32 Diell
Tiranë 21/34 Diell
Elbasan 19/35 Diell
Berat 15/35 Diell
Vlorë 19/33 Diell
Korçë 15/28 Diell re
Gjirokastër 16/36 Diell
Sarandë 19/30 Diell

    

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.