AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09/6/2021

MONGOLI – Zgjedhjet presidenciale.

KIEV (Ukrainë) – Raundi i ri i negociatave për konfliktin midis Ukrainës dhe Rusisë nën kujdesin e OSBE-së.

ANKARA (Turqi) – Vizita e presidentit Japarov.

FRANCË – COVID-19/ Hyrja në fuqi e një kodi me ngjyra për udhëtarët që mbërrijnë në vend.

BELGJIKE – Hyrja në fuqi e fazës së parë të Lehtësimit të Planit Veror.

FRANCË – Rihapja e kafeneve dhe restoranteve dhe zhvendosja e shtetrrethimit në 23:00.

LONDËR (BM) – Takim postBrexit BM-BE për zbatimin e dispozitave tregtare në Irlandën e Veriut.

STRASBURG (Francë) – Rezultati i votimit të eurodeputetëve për certifikatën europiane Covid.

OSLO (Norvegji) – Njoftim për shtyp i qeverisë për vaksinën antiCOVID-19 Janssen, përdorimi i së cilës është pezulluar.

BERLIN (Gjermani) – Ministri i Jashtëm Heiko Maas takim me homologun e tij ukrainas Dmytro Kuleba.

BERLIN (Gjermani) – Shfaqje në natyrë e filmave të Berlinale-s.

KAJRO (Egjipt) – Konferencë për shtyp e OBSH-së për Mesdheun Lindor.

BUENOS AIRES (Argjentinë) – Vizitë e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez.

PARAGUAJ – Futboll: Kupa e Botës 2022: Paraguaj – Brazil./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.