Parashikimi i motit, e mërkurë 5 maj 2021

TIRANË, 5 maj/ATSH/ Ditën e mërkure në vend do të ndikojnë masat ajrore relativisht të paqëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i vranet deri ne pasdite dhe me pas do te kemi edhe intervale kthjellimi. Reshje shiu me intensitet të ulët, lokalisht shtrëngatë shiu.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-jugperëndim 1-10m/sek, shoqëruar me valëzim në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 12/23 re  shi
Kukës 12/20 re  shi
Lezhë 12/22 re  shi
Dibër 11/21 re  shi
Durrës 13/22 re  shi
Tiranë 15/24 re  shi
Elbasan 12/24 re  shi
Berat 11/23 re  shi
Vlorë 15/21 re  shi
Korcë 10/20 re  shi
Gjirokastër 11/24 re  shi
Sarandë 12/21 re  shi

  

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.