Parashikimi i motit, e hënë 3 maj 2021

TIRANË, 3 maj /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se ditën e hënë vendi do të ndikohet nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime e vranësira.

Era do të fryjë nga veriperëndimi 1-10m/sek ,shoqëruar me valëzim në dete i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 14/25 re  diell
Kukës 10/21 re  diell
Lezhë 15/26 re  diell
Dibër 9/19 re  diell
Durrës 16/26 re  diell
Tiranë 15/26 re  diell
Elbasan 12/25 re  diell
Berat 13/26 re  diell
Vlorë 16/25 re  diell
Korcë 10/21 re  diell
Gjirokastër 13/26 re  diell
Sarandë 15/25 re  diell

 

 

                                                               

                 

           

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.