AXHENDA NDËRKOMBËTARE 21/4/2021

LONDËR (Britani e Madhe) – 95-vjetori i Mbretëreshës Elizabeth II.

MOSKË (Rusi) – Fjalimi mbi gjendjen e Kombit nga Presidenti Putin në Parlament.

MOSKË (Rusi) – Demonstrata nën thirrjen e aleatëve të kundërshtarit Alexeï Navalny.

BRUKSEL (Belgjikë) – Komisioni Europian paraqet një projekt për rregullimin e Inteligjencës Artificiale.

DANIMARKË – Rihapja e restoranteve, tarracave, muzeve, qendrave tregtare dhe bibliotekave.

LONDËR (BM) – Boris Johnson në Pyetjet e përjavshme të Kryeministrit në Parlament.

VARSHAVË (Poloni) – Vendimi i Dhomës Disiplinore të Gjykatës Supreme për Ligjin mbi Sistemin Gjyqësor, i denoncuar nga BE.

BERLIN (Gjermani) – Deputetët e Bundestag votojnë për ligjin e ri që automatizon kufizimet shëndetësore federale.

UASHINGTON (SHBA) – Fjalimi i Presidentit Biden për vaksinimin kundër COVID-19.

UASHINGTON (SHBA) – Takimi i Komitetit të Punëve të Jashtme të Senatit për rregullimin e marrëdhënieve me Kinën.

TEHERAN (Iran) – Vizitë e ministrit pakistanez të Punëve të Jashtme.

TEHERAN (Iran) – Fjala e Presidentit Rouhani me rastin e Këshillit të Ministrave.

BAZEL (Zvicër) – Kampionati Europian i Gjimnastikës Artistike.

ZYRIH (Zvicër) – Shorti i FIFA-s për turneun olimpik në Tokio./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.