AXHENDA NDËRKOMBËTARE 15/4/2021

UASHINGTON – Presidenti Biden pret kryeministrin japonez, Suga.

SEUL (Koreja e Jugut) – Vizitë e të dërguarit të SHBA për klimën, John Kerry.

PARIS (Francë) – Presidenti Emmanuel Macron pret homologun e tij ukrainas Zelensky për një drekë pune.

STAMBOLL (Turqi) – Hyrja në fuqi e kontrollit të rreptë gjatë fundjavës në provincat më të prekura nga Covid-19.

MOSKË (Rusi) – Ministri i Jashtëm rus, Lavrov pret homologun e tij serb.

NORVEGJI – Baret dhe restorantet përsëri mund të shërbejnë alkool në disa zona.

BRUKSEL (Belgjikë) – Takim i ministrave të Financave të BE-së.

BRUKSEL (Belgjikë) – Video-konferenca e ministrave të Financave të zonës së euros.

GJENEVE (Zvicër) – Konferencë për shtyp e OBSH-së për Covid-19.

BRAZAVIL (Kongo) – Ceremonia e betimit të presidentit, Denis Sassou Nguesso për mandatin e tij të katërt.

HONG KONG (Kinë) – Prezantimi i një palë atlete Nike Air Yeezy 1, nga Kanye West, në shitje dhe vlerësuar mbi një milion dollarë.

IMOLA (Itali) – Kampionati Botëror i Formula 1./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.