AXHENDA NDËRKOMBËTARE 10/4/2021

SHANGAI (Kinë) – 50-vjetori i vizitës së ekipit amerikan të pingpongut, fillimi i “diplomacisë së ping-pongut”.

BOMBEI (Indi) – Kufizime në kryeqytet për të luftuar kundër Covid-19.

DRESDEN (Gjermani) – Kongresi i partisë së ekstremit të djathtë AfD.

VJENË (Austri) – Demonstratë kundër kufizimeve të lidhura me Covid-19.

KOPENHAGË (Danimarkë) – Demonstrim nga kundërshtarët e kufizimeve kundër Covid-19.

LOS ANXHELES – Ceremonia e ndarjes së çmimeve të Shoqatës së Regjisorëve Amerikanë.

TEHERAN (Iran) – Ceremoni mbi përparimet bërthamore.

MAROK – Afati i fundit për skadimin e gjendjes së urgjencës shëndetësore.

BOGOTA (Kolumbi) – Hyrja në fuqi e kufizimeve të reja kundër Covid-19

MADRID (Spanjë) – Futboll: La Liga – Real Madrid – Barcelona.

ROMË (Itali) – Auto: Kampionati Botëror i Formula E./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.