AXHENDA NDËRKOMBËTARE 08/4/2021

BAKU (Azerbajxhan) – Manovra të përbashkëta ushtarake Azerbajxhan-Turqi.

STRASBURG (Francë) – Vendim i CEDH për vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve në Republikën Çeke.

UASHINGTON – Konferenca për shtyp e FMN.

UASHINGTON – Debat për ekonominë me FMN, FED, OBT dhe drejtuesit e Eurogrupit.

KAJRO (Egjipt) – Vendim në gjyqin e Mahmoud Ezzat, një prej drejtuesve të Vëllazërisë Myslimane.

DAKAR (Senegal) – Vizita e kryeministrit spanjoll Pedro Sanchez në Senegal dhe Angola.

AMSTERDAM (Holandë) – Futboll: Europa League, Ajax Amsterdam – AS Roma.

BM – Futboll: Europa League, Arsenal – Slavia Prague.

ZAGREB (Kroaci) – Futboll: Europa League, Dinamo Zagreb – Villarreal.

GRANADA (Spanjë) – Futboll: Europa League, Granada – Manchester United./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.