AXHENDA NDËRKOMBËTARE 07/4/2021

BOTA – Dita Botërore e Shëndetit

AMSTERDAM (Holandë) – Opinion nga Agjencia Europiane e Barnave për vaksinën antiCovid-19 të AstraZeneca.

LONDËR – Publikimi i raportit vjetor të Amnesty International.

UASHINGTON – Konferencë virtuale për shtyp pas një takimi të G20.

NUR-SULTAN (Kazakistan) – Vizita e ministrit të Jashtëm rus Lavrov.

MOSKË (Rusi) – Vizitë e kryeministrit armen Pachinian.

LUKSEMBURG – Rihapja e kafeneve dhe restoranteve.

ROMË – Takim me video-konferencë i ministrave të Financave të G20.

UASHINGTON – Rifillimi i “dialogut strategjik” midis SHBA dhe Irakut, përmes video-konferencës.

UASHINGTON – Kristalina Georgieva përuron takimet pranverore “virtuale” të FMN-së dhe Bankës Botërore.

UASHINGTON (Shtetet e Bashkuara) – Konferencë për shtyp nga presidenti i Bankës Botërore David Malpass.

UASHINGTON – Diskutim për klimën me shefen e FMN-së Kristalina Georgieva dhe të dërguarin special të SHBA John Kerry.

JERUZALEM – Afati i shpallur nga presidenti për të ngarkuar një kandidat për të formuar qeverinë e ardhshme.

MYNIH – Futboll: Liga e Kampionëve, ndeshja e parë çerekfinale: Bayern Munich – Paris SG.

SEVILJE – Futboll: Liga e Kampionëve, ndeshja e parë e çerekfinales: Porto –Chelsea./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.