AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03/4/2021

BOTA – 5-vjetori i zbulimit të Panama Papers, sistemi i gjerë i evazionit fiskal.

KAJRO (Egjipt) – Procesioni i 22 mumieve mbretërore në rrugët e kryeqytetit.

FRANCË – Hyrja në fuqi e kufizimeve të reja kundër Covid-19.

MILANO (Itali) – Mbërritja e fluturimit të parë nga Nju Jorku pa test Covid-19.

BERLIN (Gjermani) – Fjala e presidentit gjerman për luftën kundër pandemisë Covid-19.

SHTUTGART (Gjermani) – Demonstratë kundër masave antiCovid-19.

LIBAN – Kufizim total i vendit për Pashkët katolike.

MEKSIKO (Meksikë) – Fillimi i fushatës elektorale për zgjedhjet legjislative dhe rajonale.

AL-ULA (Arabia Saudite) – Automobilizëm ekstrem – Raundi i parë në Arabinë Saudite./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.