Parashikimi i motit, 12 mars 2021

TIRANË, 12 mars/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e premte  moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri në mesatare.

Përgjatë luginave prezencë të mjegullës apo mjegullinës në orët e mëngjesit.  

Era parashikohet të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/s. Valëzimi i forcës në det do të jetë 2-3 ballë.

 

          Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 5/16 Diell re
Kukës -1/11 Diell re
Lezhë 3/16 Diell re
Dibër -4/12 Diell re
Durrës 5/16 Diell re
Tiranë 6/17 Diell re
Elbasan 3/17 Diell re
Berat 2/19 Diell re
Vlorë 4/16 Diell re
Korçë -2/11 Diell re
Gjirokastër 2/16 Diell re
Sarandë 5/18 Diell re

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.