Parashikimi i motit, e diel 7 mars 2021

TIRANË, 7 mars/ATSH/-Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se ditën e diel përgjithësisht parashikohet mot i kthjellët me vranësira deri mesatare të përqendruara në pjesën juglindore të vendit.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 10-12m/sek. Deti i forcë 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 6/16 re diell
Kukës 1/8 re diell
Lezhë 7/13 re diell
Dibër -1/8 re diell
Durrës 6/17 re diell
Tiranë 8/17 re diell
Elbasan 5/17 re diell
Berat 6/18 re diell
Vlorë 8/16 re diell
Korcë 0/8 re diell
Gjirokastër 3/14 re diell
Sarandë 6/17 re diell

 

                           

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.