Parashikimi i motit, 23 shkurt 2021

TIRANË, 23 shkurt/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e martë parashikohet kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin dhe me  vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:                

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 4/18 Diell
Kukës 0/16 Diell re
Lezhë 3/19 Diell
Dibër 2/17 Diell re
Durrës 6/19 Diell
Tiranë 7/21 Diell
Elbasan 7/21 Diell
Berat 4/22 Diell
Vlorë 8/20 Diell
Korcë -1/12 Diell re
Gjirokastër 1/20 Diell
Sarandë 8/20 Diell

    

                 

          

                          

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.