Parashikimi i motit, e hënë 30 nëntor 2020

TIRANË, 30 nëntor/ATSH/ Ditën e hënë moti në vend nis i vranët dhe prej orëve të mesditës me kthjellime vecanërisht në bregdet dhe veri.

Reshje shiu me intensitet të ulët deri në orët e mengjesit. Në verilindje dhe lindje reshje bore me intensitet të ulët në orët e mëngjesit. Më tej ndërprerje të reshjeve të shiut dhe të borës.

Era nga  Verilindje-Veri me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore do të fitoj shpejtësi 15 deri në 20m/sek, duke u pasuar nga valëzim i forcës 4-5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër -1/16 re diell
Kukës -4/6 shi/borë diell
Lezhë 3/17 re diell
Dibër -3/8 shi/borë diell
Durrës 5/17 re diell
Tiranë 4/17 re diell
Elbasan 3/16 Shi diell
Berat 2/17 Shi diell
Vlorë 9/15 Shi diell
Korcë -3/6 Shi diell
Gjirokastër -3/12 Re shi
Sarandë 6/16  Shi diell

 

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.