ALGJERI – Presidenti Tebboune vetëkarantinohet

ALGJER, 24 tetor /ATSH-DPA/ – Presidenti algjerian, Abdelmadjid Tebboune u vetëkarantinua sot, sepse disa nga ndihmësit e tij shfaqën simptoma të koronavirusit të ri, sipas një deklarate nga presidenca.

“Ekipi mjekësor në presidencë e ka këshilluar presidentin të vetëkarantinohet për pesë ditë, duke filluar nga 24 tetor”, tha presidenca, sipas agjencisë zyrtare algjeriane të lajmeve APS.

“Vëllezër dhe motra, ju siguroj se jam shumë mirë”, shkroi Tebboune në llogarinë e tij zyrtare nëTëitter.

Ai shtoi se do të vazhdojë të punojë në distancë deri në fund të periudhës së karantinës./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.