Parashikimi i motit, 18 tetor 2020

TIRANË, 18 tetor/ATSH/- Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditën e diel moti parashikohet kryesisht i kthjellët si dhe alternime vranësirash kalimtare të cilat nga orët e drekës në relievet malore arrijnë deri të dendura.

Përgjatë gjithë ditës, parashikohet reshje shiut,por sporadike dhe në formën e pikave. Era do të fryjë me drejtim Veriperëndim – verilindje 1-12m/sek. Valëzimi në dete, parashikohet i forcës 0-1 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 9/22 Diell re
Kukës 6/15 Diell re
Lezhë 11/21 Diell re
Dibër 4/18 Diell re
Durrës 12/21 Diell re
Tiranë 11/22 Diell re
Elbasan 9/22 Diell re
Berat 6/23 Diell re
Vlorë 9/22 Diell re
Korçë 4/17 Diell re
Gjirokastër 5/21 Diell re
Sarandë 8/22 Diell re

     

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.