AXHENDA NDËRKOMBËTARE 18/10/2020

OKB – Skadimi i embargos së armëve kundër Iranit, vendosur nga OKB-ja.

BOLIVI – Zgjedhje parlamentare.

HANOI (Vietnam) – Vizitë e kryeministrit japonez, Yoshihide Suga.

NIKOZIA (Qipro) – Raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Qipron Veriore.

MINSK (Bjellorusi) – Demonstratë kundër presidentit Lukashenko.

FRANKFURT (Gjermani) – Presidentja e BQE, Christine Lagarde merr pjesë në një debat mbi bankat gjatë takimit të FMN-BB.

DURHAM (SHBA) – Biden në takim elektoral presidencial.

CARSON CITY (SHBA) – Trump në takim elektoral presidencial.

TEHERAN (Iran) – Ministri i Jashtëm iranian pret kreun afgan të Këshillit të Lartë për Pajtimin Kombëtar Afgan./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.