FUTBOLL – Ronaldo pozitiv me COVID-19

BERLIN, 13 tetor /ATSH-DPA/ – Cristiano Ronaldo, ylli portugez i futbollit, ka rezultuar pozitiv me COVID-19, njoftoi sot Federata Portugeze e Futbollit (FPF).

“Cristiano Ronaldo është pozitiv me COVID-19, megjithëse pa simptoma dhe nuk do të luajë në ndeshjen me Suedinë, të mërkurën në mbrëmje në Lisbonë, në Ligën e Kombeve”, tha FPF.

FPF tha se të gjithë lojtarët e tjerë iu nënshtruan testeve për koronavirusin e ri, që dolën negative.

Si rezultat, ata janë në dispozicion për ndeshjen kundër suedezëve në Lisbonë.

Ronaldo pritet të humbasë, gjithashtu, ndeshjet e ardhshme të klubit të tij italian Juventus./ /ervo/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.