AXHENDA NDËRKOMBËTARE 20/9/2020

XIAMEN (Kinë) – Forumi Ekonomik dhe Kulturor me pjesëmarrjen e partisë opozitare tajvaneze, KMT.

MINSK (Bjellorusi) – Demonstratë kundër rizgjedhjes së Lukashenkos.

BERLIN (Gjermani) – Takim joformal i ministrave të Tregtisë brenda kornizës së presidencës gjermane të Këshillit të BE.

ITALI – Referendumi për zvogëlimin e numrit të parlamentarëve dhe zgjedhjet e mundshme rajonale.

VATIKAN (Selia e Shenjtë) – Angelus nga papa Françesku, nga një dritare e Pallatit Apostolik.

BERLIN (Gjermani) – Demonstrata për të kërkuar evakuimin e migrantëve nga kampi grek i Morias, i shkatërruar nga zjarri.

SHBA – Hyrja në fuqi e ndalimit të shkarkimit të aplikacioneve TikTok dhe WeChat.

LOS ANXHELES – Ceremonia e çmimeve Virtuale për Emmy Awards.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.