Parashikimi i motit, e diel 20 shtator 2020

TIRANË, 20 shtator /ATSH/ Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet  fillimisht me vranësira dhe kthjellime, ndërsa gradualisht do rikthehen kthjellimet në të gjithë vendin.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë dhe mesatare në bregdet duke u pasuar nga valëzimi në dete i cili parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

 

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 20/30 re diell
Kukës 16/24 re diell
Lezhë 21/31 re diell
Dibër 17/24 re diell
Durrës 20/30 re diell
Tiranë 21/31 re diell
Elbasan 20/31 re diell
Berat 17/32 re diell
Vlorë 23/31 re diell
Korcë 16/22 re diell
Gjirokastër 18/32 re diell
Sarandë 21/30 re diell

                  

                                     

                                            

                 

           

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.