Meta dekreton ministren e re të Arsimit, Evis Kushi

TIRANË, 17 shtator/ATSH/ Presidenti Ilir Meta ka dekretuar shkarkimin e ministres së Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Besa Shahini.

Gjithashtu Meta ka dekretuar vendimin për emërimin e ministres së re të Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi.

Evis Kushi u emërua nga kreu i qeverisë më 14 shtator, ditën e parë të shkollës, e cila zëvendësoi në këtë post, Besa Shahinin.

Besa Shahini qëndroi në krye të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë 20 muaj.

z.tosku//a.a//r.e/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.