Parashikimi i motit, 13 gusht 2020

TIRANË, 13 gusht/ATSH/- Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se gjatë ditës së sotme, moti do të jetë i kthjellët përgjatë vijës bregdetare  dhe me vranësira në zhvillim përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore.

Në mesditë parashikohen reshje shiu të izoluara  përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga veriperëndimi-verilindja 1-8m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10m/s.

Valëzimi  i forcës 1-2 ballë.

          Temperaturat parashikohen: 

 QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 22/36 Diell re
Kukës 18/32 Diell shi
Lezhë 22/36 Diell re
Dibër 1731 Diell shi
Durrës 23/36 Diell
Tiranë 23/36 Diell re
Elbasan 22/36 Diell  shi
Berat 19/36 Diell re
Vlorë 20/33 Diell
Korçë 17/30 Diell shi
Gjirokastër 18/35 Diell re
Sarandë 19/34 Diell

                   

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.