AXHENDA NDËRKOMBËTARE 13/8/2020

GJENEVË (Zvicër) – Video-konferencë e OBSH-së për Covid-19.

SLLOVENI – Vizitë e sekretarit të Shtetit të SHBA, Pompeo.

VJENË (Austri) – Vizitë e sekretarit të Shtetit të SHBA, Pompeo.

KIEV (Ukrainë) – Manifestim në mbështetje të protestuesve bjellorusë.

NJU JORK – Ankandi për një palë atlete të Michael Jordan.

UASHINGTON – Raport i Lael Brainard, guvernatori i FED.

EKUADOR – Fundi i masave kundër Covid-19.

LISBONË (Portugali) – Futboll: Liga e Kampioneve, çerekfinalja: Leipzig-Atletico./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.