JERUZALEM – Netanyahu: Izraeli do të ketë qeverinë e unitetit

JERUZALEM, 17 maj /ATSH-AFP/ – Qeveria e Unionit e Benjamin Netanyahut dhe ish-rivalit të tij, Benny Gantz do të konkretizohet sot, theksoi kryeministri gjatë një fjalimi para parlamentarëve të mbledhur në Jeruzalem.

“Populli kërkon një qeveri uniteti dhe kjo është ajo që do të kenë ata sot”, theksoi Netanyahu, pak para një votëbesimi për qeverinë e unitetit parashikuar sot në Knesset, Parlamenti izraelit./ /ec/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.