ARGJENTINË – Biletat e avionit mund të priten vetëm pas 1 shtatorit

BUENOS AIRES, 26 prill /ATSH-ANSA/ – Qeveria argjentinase ka vendosur që si pjesë e masave në lidhje me pandeminë e koronavirusit, operacionet e transportit ajror vendas dhe ndërkombëtar të rifillojnë vetëm në 1 Shtator 2020.

Prandaj, saktësohet, se linjat ajrore janë të autorizuara të presin biletat për fluturimet e tyre nga ajo datë. Rezoluta kujton se linjat ajrore do të jenë në gjendje të kryejnë fluturime speciale nëse autorizohen zyrtarisht.

Kjo ka ndodhur nga kompania italiane Alitalia e cila ka riatdhesuar italianët si dhe ka sjellë argjentinasit e bllokuar në Itali. /os/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.