Kosovë/Parashikimi i motit, 5 shkurt

PRISHTINE, 5 shkurt /ATSH/ -Moti sot në Kosovë parashikohet i vranët me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri -5°C, ndërsa maksimalet e ditës parashikohen të lëvizin ndërmjet 2-3°C. Era do të fryjë e fortë nga drejtimi i veriperëndimit me shpejtësi 6-22 m/s.

Në disa pjesë të Dukagjinit, shpejtësia e erës do të jetë më e madhe./KosovaPress/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.