AXHENDA NDËRKOMBËTARE 01/01/2020

ZAGREB – Kroacia merr presidencën e radhës të BE.

VATIKAN – Meshë e papa Françeskut.

PHENIAN – Fjalim i Kim Jong Un për vitin e ri.

PEKIN – Ulen tarifat doganore për mbi 850 produkte ushqimore.

HONG KONG – Manifestime për të drejtat e njeriut.

GJENEVË – 25-vjetori i OBT.

LONDËR – Fjalim i Boris Johnson për vitin e ri.

VJENË – Koncerti tradicional i vitit të ri nga Filarmonia e Vjenës nën dirigjimin e letonezit, Andris Nelsons.

RENTON (SHBA) – Ndërpritet prodhimi i Boeing 737 MAX.

LOS ANXHELES – Premierë e thrillerit politiko-fetar “Messiah”, prodhim i Netflix.

KAMERUN – 60-vjetori i pavarësisë./ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.