AXHENDA NDËRKOMBËTARE 11/11/2019

HANGZHU – Festa e përvitshme për gjigantin kinez, Alibaba.

KUALA LUMPUR – Procesi gjyqësor kundër ish-kryeministrit, Najib Razak për skandalin e një miliard dollarëve.

KËLN – Fillon sezoni i karnavaleve.

ROMË – Vizitë e Angela Merkel.

CLAMART (Francë) – 15-vjetori i vdekjes së Yasser Arafatit.

BRUKSEL – Takim i ministrave të Jashtëm të BE-së.

PARIS – Emmanuel Macron kryeson ceremonitë për 101-vjetorin e Armëpushimit të 1918-ës.

BERLIN – Çmimi kombëtar i integrimit në prani të Merkel.

ABU DABI (EBA) – Salloni ndërkombëtar i naftës, ADIPEC./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.