Punime në rrjet/ Kufizime energjie në Gramsh dhe Shkodër

TIRANË, 30 tetor /ATSH/ – Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njoftoi se për abonentët e Shkodrës dhe të Gramshit, do të stakohet energjia në disa zona.

Kjo ndërprerje e energjisë bëhet për shkak të punimeve të planifikuar në rrjet për të përmirësuar furnizim me energji elektrike për qytetarët.

Për shkak të punimeve të planifikuara në linjën 110kV L110 – 8/6 Bushat 2 – Lezhë, në datën 31 tetor gjatë intervalit kohor 08:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Shkodër: Bushat, Ashtë, Kosmaç, Melgushë, Ranxa, Mali Jushit.

Ndërkohë në datën 1 nëntor, për shkak të remontit në nënstacionin Gramsh, do të stakohet energjia në intervalin kohor 10:00-14:00.

Pa energji do të mbeten këto zona: Lagjia “Xhile Lici”, lagjia “18 Gushti”, Lagjia “Holta”, Konvikti, Lagjia e Oficerave, Trashovicë, lagjia” Kocaj”, “Lagjia e Parkut”. /j.p/

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.