IKMT aksion për pastrimin e bregut të liqenit të Pogradecit

TIRANË, 23 tetor /ATSH/ – Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për pastrimin e bregut të liqenit të Pogradecit

Përmes një njoftimi, IKMT bën me dije se po prishen tre ndërtime pa leje ndërkohë që njëkohësisht po vijon puna në Vlorë për prishjen e objekteve pa leje përgjatë bregut të detit.

Aksioni në terren i IKMT-së në bregun e Vlorës bëhet në funksion të hapjes së vijës bregdetare për të vënë në zbatim projektin Lungomare 2.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.