Ballina Etiketimet Pogradec

Etiketim: Pogradec

Ndihma juridike falas/ Përurohet një tjetër qendër në Pogradec, i shërben...

TIRANË, 23 tetor/ATSH/ Në Pogradec u hap sot një tjetër qendër e ndihmës juridike falas që do t'i shërbejë qytetarëve dhe sidomos kategorive të...

VIDEO/ Mbi 1.7 milionë rasate korani hidhen në liqenin e Ohrit

TIRANË, 15 tetor /ATSH/ Në Liqenin e Pogradecit ka nisur hedhja e rasatit të koranit. Një sasi rekord prej plot 1.7 milionë rasate korani...

Kantieri i ujit në Pogradec/ 24 orë ujë për 5776 banorë,...

TIRANË, 23 shtator/ATSH/ Kantieri i ujit në Pogradec përfshin ndërtimin e infrastrukturës së plotë të ujësjellësit për Udënishtin dhe Memëlishtin, të shtrira përgjatë liqenit...

Pogradec/ Zerohet taksa për hapësirën publike për 4 muajt në vazhdim,...

TIRANË, 23 shtator /ATSH/ Bashkia e Pogradecit lehtëson biznesin nga taksat vendore. Me vendim të Këshillit Bashkiak, bashkia Pogradec përjashtoi bizneset e bareve dhe restoranteve...

Pogradec-Ferizaj / Bashkëpunimi mes dy qyteteve impakt në zhvillimin ekonomik dhe...

TIRANË, 19 shtator /ATSH/ Kryetari i bashkisë së Pogradecit Ilir Xhakolli priti në një takim përfaqësues të institucioneve vendore të Komunës Ferizaj nga Kosova. Në...

Mbyllet Festivali i Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë në Pogradec/ “Mirënjohja...

TIRANË, 18 shtator /ATSH/ Edicioni i 10-të i Festivalit të Filmit Ballkanik dhe Kulinarisë në Pogradec uli siparin mbrëmjen e së enjtes. Në një ceremoni...

Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë në Pogradec, ngre siparin të...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Në Pogradec nis të dielën edicioni i 10-të i Festivalit Ballkanik për filmin dhe kulinarinë, në kushtet e masave të...

Pogradec/ Çanta dhe mjete mësimore për 50 fëmijë në fshatrat Kalivaç...

TIRANË, 11 shtator /ATSH/ Në prag të fillim vitit të ri shkollor 202-2021, bashkia Pogradec në bashkëpunim me organizatat e donatorëve, ka shpërndarë çanta...

Vetëm 8 shkolla me 2 turne në Pogradec/ Xhakolli për ATSH-në:...

TIRANË, 4 shtator /ATSH/ Rreth 800 nxënës të shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazeve në bashkinë Pogradec, rikthehen në shkolla, në kushtet e zbatimit të protokolleve...

Fotogaleri/ 30 piktorë nga Ballkani dhe Europa shndërrojnë Pogradecin në qendrën...

TIRANË, 27 gusht/ATSH/ 30 piktorë nga Ballkani dhe disa vende të Europës janë bërë pjesë e Kolonisë së Artit "Pogradec 2020", një bashkëpunim mes...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA