KORE E JUGUT – Nëntë viktima nga tajfuni Mitag

BUSAN, 3 tetor /ATSH-AFP/ – Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën dhe disa të tjerë rezultojnë të zhdukur në Korenë e Jugut, ku tajfuni Mitag ka shkaktuar erëra të forta, njoftuan sot autoritetet.

Jugu i vendit u godit nga stuhitë që shkaktuan përmbytje dhe rrëshqitje toke.

“Nëntë persona kanë humbur jetën në të gjithë vendin”, njoftoi sot Ministria e Brendshme dhe e Sigurisë.

Mitag është tajfuni i shtatë që ka goditur këtë vit Gadishullin Korean./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.