Ballina Etiketimet Te vdekur

Etiketim: te vdekur

MV – 12 të vdekur dhe 198 raste të reja me...

SHKUP, 8 maj /ATSH-AA/ - Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut si pasojë e koronavirusit (COVID-19) kanë humbur jetën 12 persona...

IZRAEL – Tragjedi pas ikjes në rrëmujë e sipër në një...

MERON, 30 prill /ATSH-AFP-AA/ - Grumbullimi më i madh në Izrael që prej fillimit të pandemisë së COVID-19 është kthyer në makth kur një...

BRAZIL – Numër rekord viktimash si pasojë e COVID-19

RIO DE ZHANEIRO, 10 mars /ATSH-AFP/ - Pas disa javëve shumë të vështira si pasojë e pandemisë së koronavirusit, Brazili publikoi dje një numër...

TURQI – Erdogan: Dy fqinjë që solidarizohen, më e vlefshme se...

STAMBOLL, 30 tetor /ATSH-DPA/ - Të paktën 17 persona kanë mbetur të vrarë dhe 709 të tjerë të plagosur nga tërmeti me magnitudë 6,6...

FRANCË – Tre viktima pas një sulmi të dyshuar terrorist

PARIS, 29 tetor /ATSH-AFP/ - Tre persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën sot në mëngjes pas një sulmi me thikë, autori...

FOKUS – Fuqitë botërore kërkojnë armëpushim në Nagorni-Karabah, pas rritjes së...

EREVAN, 28 shtator /ATSH-AFP/ - Të paktën 39 persona kanë humbur jetën pas 24 orëve luftime në Nagorni-Karabah, mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, sipas informacioneve...

FOKUS – Mbi 800 000 viktima nga COVID-19 në botë

PARIS, 22 gusht /ATSH-AFP/ - Pandemia e koronavirusit të ri ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 800 000 personave në botë që prej...

COVID-19 – Mbi katër milionë raste në Amerikën Latine dhe Karaibe

MONTEVIDEO, 23 korrik /ATSH-AFP/ - Numri i rasteve me COVID-19 në Amerikën Latine dhe Karaibe kaloi sot pragun prej katër milionë, gjysma e të...

LONDËR- Ulet ndjeshëm numri i viktimave nga COVID-19, 134 në 24...

LONDËR, 26 maj /ATSH-ANSA/ - Të paktën 134 të vdekur si pasojë e koronavirusit të ri u regjistruan në 24 orët e fundit në...

BRAZIL – Arrin në 10 627 numri i viktimave nga COVID-19,...

BRAZILIA, 10 maj /ATSH-AA/ - Numri i vdekjeve nga shpërthimi i koronavirusit në Brazil u rrit në 10 627, me 730 viktima të regjistruara...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA