SEUL – Pheniani lëshon raketa të paidentifikuara

SEUL, 10 shtator /ATSH-AFP/ – Koreja e Veriut lëshoi sot dy raketa të paidentifikuara në drejtim të detit, njoftoi agjencia koreano-jugore e lajmeve Yonhap, në një kohë kur Pheniani ka propozuar rifillimin e negociatave me Uashingtonin për çështjen bërthamore.

”Këto raketa u lëshuan në drejtim të lindjes nga rajoni i Pyanganit të Jugut, në pjesën qendrore të Koresë së Veriut”, theksoi agjencia koreano-jugore e lajmeve Yonhap duke cituar shefin e shtabit të përgjithshëm koreano-jugor./ /ec/ a.jor.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.