Home Tags Kore v

Tag: kore v

SHBA – Pompeo në Korenë e Veriut për bisedime për denuklearizimin

UASHINGTON, 5 korrik /ATSH-AFP/ - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo u nis sot  në Phenian, ku do të zhvillojë bisedime të tjera me...

SHBA – Trump: Diskutimet me Korenë e Veriut në rrugën e...

UASHINGTON, 3 korrik /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump theksoi sot se diskutimet me Korenë e Veriut, ku sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo,...

JAPONI – Mattis: Do të ruajmë pozicionin mbrojtës përballë Koresë së...

TOKIO, 29 qershor /ATSH-AFP/ - Ministri amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis premtoi sot ruajtjen e një pozicioni të fortë mbrojtës në rajon përballë Koresë...

SHBA – Trump: Koreja e Veriut ende një kërcënim i jashtëzakonshëm

UASHINGTON, 23 qershor /ATSH-AA/ - Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi se Koreja e Veriut ende ishte një kërcënim i jashtëzakonshëm ndaj vendit të tij. Me...

PEKIN – Kim përshëndet unitetin me Kinën

PEKIN, 20 qershor /ATSH-AFP/ - Kim Jong Un përshëndeti unitetin solid me Kinën gjatë vizitës së tretë tek fqinji i madh, i shqetësuar për...

GJENEVË – OKB kërkon amnisti për të burgosurit në Korenë e...

GJENEVË, 7 qershor /ATSH-AFP/ - Raportuesi i OKB-së për Korenë e Veriut i kërkoi Phenianit një amnisti për lirimin në mënyrë graduale të qindra...

SHBA – Trump përshëndet “potencialin brilant ekonomik” të Phenianit

UASHINGTON, 28 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump nënvizoi "potencialin brilan ekonomik'' të Phenianit, i goditur nga sanksionet e ashpra ekonomike ndërkombëtare dhe...

SEUL – Liderët koreanë zhvillojnë një samit të panjoftuar

SEUL, 26 maj /ATSH-DPA/ - Liderët e Koresë së Jugut dhe asaj të Veriut zhvilluan sot një samit në Panmunjom, njoftoi sot presidenca koreano-jugore,...

SHBA – Trump përshëndet reagimin produktiv të Koresë së Veriut

UASHINGTON, 25 maj /ATSH-AFP/ - Presidenti amerikan, Donald Trump përshëndeti sot reagimin produktiv dhe të ngrohtë të Koresë së Veriut, që u shpreh e...

ANALIZË – Kina në qendër të ”pokerit” Trump-Kim

PEKIN, 25 maj /ATSH-AFP/ - I cilësuar nga Donald Trump si ''poker'' i nivelit të lartë botëror, presidenti kinez, Xi Jinping mund të jetë...

MOST POPULAR

HOT NEWS