Ballina Etiketimet Raketa

Etiketim: raketa

BAKU – Azerbajxhani demonstron mbetje raketash ”Iskander” të përdorura nga Armenia...

BAKU, 4 prill /ATSH-Azertac/ - Mbetjet e një rakete ruse, tip ''Iskander'', u gjetën në qytetin e çliruar të Shushas dhe rrethinat e tij,...

PHENIAN – Koreja e Veriut e konsideron provokim përgjigjen e Biden...

PHENIAN, 27 mars /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut e konsideroi kritikën e presidentit të SHBA, Joe Biden për testet e saj të raketave këtë...

PHENIAN – Koreja e Veriut konfirmon testimin e raketave taktike të...

PHENIAN, 26 mars /ATSH-ANSA-DPA/ - Koreja e Veriut konfirmoi se kishte nisur dy raketa të drejtuara taktike të tipit të ri një ditë më...

SEUL – Koreja e Veriut vazhdon lëshimin e raketave balistike

SEUL, 24 mars /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut lëshoi raketa ​​të shumta me rreze të shkurtër veprimi gjatë fundjavës, njoftoi agjencia e lajmeve Yonhap...

Raketa ”SpaceX” shpërthen tri minuta pas uljes në Tokë

TEKSAS, 4 mars /ATSH-DPA/ - Një raketë prototipi ''SpaceX Starship" bëri një ulje precize për herë të parë pas një fluturimi prove në Teksas,...

SpaceX numër rekord satelitësh në një raketë të vetme

FLORIDA, 25 janar /ATSH-AA/ - Prodhuesi amerikan i raketave, satelitëve dhe anijeve kozmike SpaceX, dërgoi në hapësirë 143 satelitë të tjerë të vegjël, që...

PHENIAN – Paradë ushtarake me raketa balistike bërthamore

PHENIAN, 15 janar /ATSH-DPA/ - Koreja e Veriut organizoi një paradë ushtarake në kryeqytetin Phenian, që përfshinte raketa balistike, njoftoi media shtetërore. Parada e së...

Një raketë ”SpaceX” shpërthen gjatë uljes

NJU JORK, 10 dhjetor /ATSH-DPA/ - Një raketë ''SpaceX'' shpërtheu gjatë uljes pas një fluturimi provë, pasi fitoi shumë shpejtësi gjatë rënies. ''Për shkak të...

IRAK – Shtatë raketa synojnë ambasadën amerikane, prishet armëpushimi pro-Iran

BAGDAD, 17 nëntor /ATSH-AFP/ - Shtatë raketa shënjestruan sot në mbrëmje ambasadën e SHBA-së në Bagdad, njoftoi ushtria irakiane, një sulm që thyen më...

BRUKSEL – NATO: Turqia të mos përdorë sisteme ruse të mbrojtjes...

BRUKSEL, 17 tetor /ATSH-DPA/ - NATO ka shprehur shqetësimin lidhur me raportet se Turqia, anëtare e saj, ka përdorur sistemin rus të mbrojtjes raketore...

TË RASTËSISHME

LAJME TË TJERA