AXHENDA NDËRKOMBËTARE 22/08/2019

PEKIN – Kryeministri, Li Keqiang pret ministrat e Punëve të Jashtme të Japonisë dhe Koresë së Jugut.

PARIS – Emmanuel Macron pret Boris Johnson.

LONDËR – Grevë e pilotëve të Ryanair në Britani të Madhe.

PRISHTINË – Mblidhet Parlamenti për të votuar mbi shpërndarjen e tij për organizimin e zgjedhjeve të parakohshme.

OSLO – Vizitë në Norvegji e shefit të diplomacisë iraniane, Javad Zarif.

HAGË – Kryeministri Mark Rutte pret kancelaren gjermane, Angela Merkel gjatë një mbledhje ndërqeveritare mbi klimën.

PARIS – Emmanuel Macron pret kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis.

SHANTILI (Francë) – Emmanuel Macron pret kryeministrin indian, Modi.

OTAVA – Vizitë në Kanada i sekretarit amerikan të shtetit, Mike Pompeo. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.