AXHENDA NDËRKOMBËTARE 17/08/2019

HONG KONG – Vazhdojnë manifestimet pro demokracisë.

GJENVË – Zhvillohet konferenca CITES e OKB-së në lidhje me gjallesat e kërcënuara për zhdukje.

MOSKË – Manifestime të reja të opozitës për zgjedhje të lira.

KARTUM – Fillon procesi për korrupsion kundër presidentit të shkarkuar Omar El Bechir.

LISBURN – Kujtohet 50-vjetori i ndërhyrjes britanike në Irlandën e Veriut.

BERLIN – Ecje në këmbë prej 161 kilometrash në gjurmët e murit të Berlinit në kujtim të viktimave.

IZMIT – Kujtohet 20-vjetori i një tërmeti të fuqishëm që shkatërroi veriperëndimin e Turqisë, duke bërë më shumë se 20 000 të vdekur. /G.S/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.