Parashikimi i motit, e shtunë 17 gusht 2019

TIRANË, 17 gusht/ATSH/ – Vendi ynë do të ndikohet sot nga masa ajrore të qëndrueshme. Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakëta e mesatare në mesditë. Pranë zonave luginore e përgjatë bregdetit në orët e mëngjesit mjegullinë lokale.

Era do të fryjë nga Veriperëndimi e Juglindja 1-5m/sek, ndërsa përgjatë bregdetit deri 10m/sek.

Valëzimi i forcës 3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 21/33 Diell pak re
Kukës 15/30 Diell re
Lezhë 22/33 Diell pak re
Dibër 13/30 Diell re
Durrës 19/33 Diell pak re
Tiranë 19/33 Diell pak re
Elbasan 21/35 Diell re
Berat 15/34 Diell pak re
Vlorë 20/32 Diell pak re
Korcë 16/30 Diell re
Gjirokastër 16/34 Diell re
Sarandë 19/32 Diell pak re

 

 

 /k.s/

 

 

 

 

 

 

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.