Parashikimi i motit, e shtunë, 3 gusht 2019

TIRANE, 3 gusht /ATSH/ -Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët  e vranësira kalimtare. Në mesditë e pasdite përgjatë maleve do të ketë zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu të karakterit lokal.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje-Veriperëndim 1-8 m/s, përgjatë vijës bregdetare në orët e mesditës deri në 12 m/s, duke u shoqëruar me valëzim 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C Sigla
Shkodër 23/32 diell
Kukës 21/30 diell re
Lezhë 24/31 diell
Dibër 20/30 diell re
Durrës 23/31 diell
Tiranë 24/33 diell re
Elbasan 24/34 diell re
Berat 20/33 diell
Vlorë 22/32 diell
Korçë 20/29 diell
Gjirokastër 19/34 diell
Sarandë 23/31 diell

 

/e.malaj/

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.