AXHENDA NDËRKOMBËTARE 03.8.2019

SIDNEJ (Australi) – Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo në samitin SHBA-Australi dhe takim me kryeministrin, Morrison.

MOSKË (Rusi) – Manifestim për zgjedhje të lira, me thirrje të opozitës.

KRYNICA (Poloni) – Forumi i 29-të ekonomik i Krynica, në fokus Europa Qendrore dhe Lindore.

BELFAST (Britani e Madhe) – Gay Pride, ndërkohë që martesat homoseksuale priten të legalizohen në Irlandën e Veriut.//v.b/

 

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.